Regulamin

Obowiązuje od 2023-01-01

Sklep pod internetowym adresem www.wydawniczy.pl jest prowadzony przez Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nr KRS: 0000438211, z siedzibą w Warszawie, ul. Karczewska 18, 04-112 Warszawa, tel. (22) 810 21 24, fax (22) 468 84 76. 

NIP: 1132859984, Regon: 146362945

I. ZAMÓWIENIA

 1. Zamówienia od Klientów przyjmowane są przez stronę internetową www.wydawniczy.pl.
  Natychmiast po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje mailem potwierdzenie, że zamówienie dotarło do sklepu.
  W potwierdzeniu znajduje się numer zamówienia, na który należy się powoływać w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.
 2. Zamówienia na publikacje umieszczone w ofercie sklepu są przyjmowane również za pośrednictwem:
  faksu (22) 468 84 76 i poczty e-mail: prenumerata@medium.media.pl.
 3. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu.
 4. W przypadku niedostępności części towarów z zamówienia Klient zostaje poinformowany o zaistniałej sytuacji i zdecyduje o sposobie realizacji takiego zamówienia (częściowa realizacja, lub anulowanie zamówienia).
 5. Jeżeli niedostępny towar to jedyna pozycja w zamówieniu, sklep zastrzega sobie możliwość jego anulowania, o zamówieniu anulowanym z powodu braku towaru klient zostaje poinformowany mailem.
 6. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT.
 7. Klient poprzez akceptację niniejszego regulaminu wyraża żądanie udokumentowania transakcji fakturą w formie elektronicznej. Klient akceptuje wystawianie i przesyłanie, w tym udostępnianie faktur, jak również ich korekt i duplikatów w formie elektronicznej oraz akceptuje, że formatem elektronicznym będzie format PDF (Portable Document Format).
 8. Zmiany w zamówieniu, łącznie z jego anulowaniem, są możliwe do momentu wystawienia faktury. Zmian można dokonywać za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem prenumerata@medium.media.pl, lub telefonicznie pod numerem: (22) 810 21 24
 9. Czas realizacji zamówienia na publikacje znajdujące się na stronie www.wydawniczy.pl to 3-5 dni roboczych. Jest to czas, który upływa od przyjęcia zamówienia do chwili wysłania paczki ze sklepu.
  Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy
 10. W przypadku braku zamówionego towaru na magazynie czas realizacji zamówienia może ulec zmianie na dłuższy, o opóźnieniu w realizacji takiego zamówienia Klient jest informowany e-mailem. 

II. OFERTY SPECJALNE - PRENUMERATA EDUKACYJNA I PRÓBNA

 1. Warunkiem uzyskania prenumeraty edukacyjnej przez uczniów i studentów jest przesłanie ksero legitymacji uczniowskiej lub studenckiej, można zamówić jedną prenumeratę danego tytułu w roku na jedną legitymację.
 2. Prenumerata próbna jest prenumeratą bezpłatną, skierowaną do użytkowników, którzy nie korzystali jeszcze z prenumeraty danego czasopisma.
 3. Prenumerata próbna nie uprawnia do otrzymania zniżek, do których uprawnieni są prenumeratorzy płatni (mający opłaconą prenumeratę). 
 4. Jeden klient może zamówić jedną prenumeratę próbną danego tytułu w roku. 

III. RODZAJ I CZAS DOSTAWY

 1. Poczta Polska: 3-14 dni roboczych (dostawa bezpłatna na terenie Polski, przesyłka nierejestrowana, bez możliwości reklamacji)
  Kurier Poczta Polska: 2 dni robocze 
 2. InPost przesyłka kurierska lub InPost paczkomaty: 2 dni robocze, możliwa wysyłka tylko wybranych produktów (terminarze, kalendarze, poradniki, dodatki specjalne)
 3. Kurier UPS: 2 dni robocze, możliwa wysyłka tylko wybranych produktów (terminarze, kalendarze, poradniki, dodatki specjalne)
 4. Zamówienia zagraniczne: wysyłka możliwa po uzgodnieniu kosztów - prenumerata@medium.media.pl lub telefonicznie pod numerem: (22) 810 21 24
 5. Odbiór osobisty: 1 dzień roboczy
 6. Produkty wirtualne (e-booki, dostęp do portali, e-prenumerata cyfrowa w PDF): produkty przesyłamy na podany przez Państwa adres e-mail

UWAGA: Dodatki do prenumeraty będą wysyłane razem z prenumeratą za pośrednictwem Poczty Polskiej (bezpłatnie na terenie Polski) 

IV. FORMY PŁATNOŚCI I KOSZTY PRZESYŁKI

 1. Nie pobieramy dodatkowych opłat za płatność przelewem, płatności elektroniczne czy odbiór osobisty.
 2. Poczta Polska: przesyłka nierejestrowana (bez opcji śledzenia i reklamacji) - wysyłamy bezpłatnie
 3. Kurier Poczta Polska, InPost Kurier, InPost Paczkomat, Kurier UPS- opłata w/g podanego przy produkcie cennika
 4. W przypadku płatności przelewem wpłat należy dokonywać na konto:
  ING Bank Śląski S.A. 14 1050 1025 1000 0090 8188 1402 

V. REKLAMACJE

W przypadku, gdy klient po otrzymaniu przesyłki znajdzie w dostarczonych publikacjach wady techniczne, powinien niezwłocznie zgłosić reklamację za pośrednictwem poczty elektronicznej, e-mail: prenumerata@medium.media.pl. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep reklamowanej przesyłki. Wadliwy towar zostanie wymieniony, a jeżeli nie będzie to możliwe np. z powodu wyczerpania towaru na magazynie, Sklep zwróci wartość równą cenie towaru i kosztom wysyłki. Reklamacja nie dotyczy produktów cyfrowych. 

VI. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Klient sklepu może zrezygnować z zakupionej pozycji w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. Zwracany towar należy odesłać w terminie 14 kolejnych dni wraz z informacją o chęci rezygnacji na adres sklepu. Koszt wysyłki ponosi Klient. Reklamacja nie dotyczy produktów cyfrowych. 

VII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nr KRS: 0000438211, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 (22) 810 21 24, właściciel sklepu wydawniczy.pl.

Szczegółowo o Ochronie Danych osobowych piszemy w Polityce Prywatności