Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij
  • Obniżka
4 x SURVIVAL Special OPS EXTRA + Jednostki Elitarne WP PRL
  • 4 x SURVIVAL Special OPS EXTRA + Jednostki Elitarne WP PRL

Pakiet - 4 x SURVIVAL Special OPS EXTRA + Jednostki Elitarne WP PRL

173,80 zł
110,00 zł Zniżka 63,80 zł
Brutto

4 x SURVIVAL Special OPS EXTRA + Jednostki Elitarne WP PRL

Ilość

Ostatni raz ten produkt został zakupiony: 2023-01-29

Wydanie specjalne Special OPS: Elitarne jednostki WP PRL

Oto numer specjalny SPECIAL OPS poświęcony historii elitarnych jednostek Wojska Polskiego PRL i początku lat dziewięćdziesiątych. Pokazujemy tu rys historyczny jednostek specjalnych, desantowych i powietrznodesantowych.

Część z opisywanych jednostek wpłynęła na kształt współczesnych jednostek specjalnych np. JW Komandosów, JW Formoza i 6 Brygada Powietrznodesantowa, były to dawne elementy Frontu Polskiego (Nadmorskiego).

Znajdziecie tu m.in. historię najstarszej polskiej jednostki specjalnej JW 4101, kompanii specjalnych, „Czerwonych Beretów” dywizji spadochronowej, „Niebieskich Beretów” dywizji desantowej i płetwonurków specjalnych Marynarki Wojennej.

Wydania specjalne SPECIAL OPS SURVIVAL jest publikacją o militarnej i cywilnej sztuce przetrwania. 

SURVIVAL 1 łączymy aspekty wojskowe i cywilne, bo tak naprawdę chcąc przetrwać w ekstremalnych sytuacjach, należy posiadać świadomość technik, wiedzę i umiejętności z obydwu obszarów.

SPECIAL OPS SURVIVAL 2 skupia się na tematyce sztuki przetrwania zimą, w warunkach niskich temperatur, ograniczonej dostępności pożywienia, działania w terenie skutym lodem lub zakopanym w śniegu.

SURVIVAL 3 znajdziecie teksty dotyczące pakowania i tworzenia awaryjnego plecaka. Dowiecie się też, czym są azymuty, jak je wyznaczać i poruszać się w terenie. Znajdziecie również porady i informacje o technikach filtracji wody, o sposobach parzenia kawy w terenie i słodkich przekąskach, które nie tylko dostarczają kalorii, ale poprawią morale.

W najnowszym numerze SURVIVAL 4 znajdziecie teksty dotyczące podróżowania i biwakowania w starym stylu. Prezentujemy również porady, jak postępować z zatruciami metodami naturalnymi, a także, jak radzić sobie z menstruacją w trakcie podróży. Są też wspomnienia z wyprawy trasą Camino Północy, czyli Drogą Świętego Olafa. Swoje miejsce znalazły kwestie niezbędnego wyposażenia – w tym rozmyślania nad przydatnością terenową małych noży; piszemy też co nieco o śpiworach, „wielkiej 10” ekwipunku, ale także o ekologicznym podejściu do projektowania i produkcji sprzętu. Na pewno zaciekawią Was też teksty o podstawach wędkowania, w tym wędkowania w warunkach survivalowych. Dla tych, którzy przemierzają większe odległości, mamy tekst o długodystansowych wędrówkach.

Obowiązkowa lektura dla planujących małe biwaki i duże wyprawy!

Wydania specjalne SPECIAL OPS możecie zamówić bezpośrednio przez nasz dział dystrybucji kontaktując się pod adresem mailowym: asergel@medium.media.pl

11
2022-06-02