Miesięcznik IZOLACJE to czasopismo skierowane do osób zawodowo związanych z branżą budowlaną: projektantów, architektów, inżynierów, kadry technicznej firm budowlanych, inwestorów i wykonawców.
W każdym numerze piszemy o:
Dwuletnia prenumerata papierowa IZOLACJE (20 numerów) + dostęp do wszystkich treści portalu (730 dni)
A w prezencie dla naszych prenumeratorów proponujemy jeden z e-booków:
Poradnik szczegółowo opisuje wymagania stawiane konstrukcji tarasu (balkonu), począwszy od wymagań cieplno-wilgotnościowych (ochrona cieplna, wyeliminowanie kondensacji międzywarstwowej i na wewnętrznej powierzchni), przez ochronę akustyczną, bezpieczeństwo użytkowania (antypoślizgowość powierzchni), po szczegółowy opis poszczególnych warstw, podanie ich kolejności i zdefiniowanie wymagań stawianych materiałom do ich wykonania. Dotyczy to konstrukcji tarasów nad pomieszczeniami ogrzewanymi, tarasów naziemnych i balkonów, zarówno z powierzchniowym odprowadzeniem wody (tzw. uszczelnienie zespolone lub podpłytkowe), jak i drenażowym odprowadzeniem wody.
Książka porusza także zagadnienia związane z wykonawstwem. Podaje szczegółowe wymagania stawiane podłożu i sposób jego przygotowania, sposoby kontroli przygotowania podłoża, aplikacji konkretnego materiału, kontroli podczas wykonywania prac i po ich zakończeniu oraz dopuszczalne tolerancje wymiarowe. Książka piętnuje "minimalizm projektowy" oraz wskazuje niedopuszczalne praktyki wykonawców, których należy się wystrzegać.
Wydanie 2021 r.
Opracowanie: Joanna Korpysz-Drzazga - redaktor naczelna, Monika Mucha - sekretarz redakcji
Poradnik przeznaczony jest dla indywidualnych inwestorów, którzy szukają odpowiedzi na pytania, jak zbudować ciepły i zdrowy dom lub planują termomodernizację istniejących budynków, które były wybudowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu.
„Walka ze smogiem zaczyna się w naszych domach. Warto więc zainwestować w kompleksową termomodernizację domu nie tylko dla komfortu i oszczędności na kosztach eksploatacji – ważne jest także nasze zdrowie, ponieważ mamy realny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Dzięki termomodernizacji zwiększamy energooszczędność budynku i obniżamy wysokie koszty ogrzewania, ograniczamy także wydzielanie toksyn do środowiska. Główne źródło emisji zanieczyszczeń to bowiem nie budynki przemysłowe czy samochody, jak się powszechnie uważa, a prywatne gospodarstwa domowe”.
Publikacja powstała pod patronatem merytorycznym ekspertów ze stowarzyszeń branżowych: Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu oraz MIWO – Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej.
Poradnik wydany pod patronatem magazynu "Ekspert Budowlany", 110 stron.